​Niezależnie od tego, czy jest się właścicielem nowego auta, czy też używanego auta wygląd jest ważny. Każdemu zależy, żeby jego samochód wyglądał jak najlepiej. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednia systematyczna pielęgnacja auta. Wbrew pozorom nie kończy się na kilkuminutowej wizycie na myjni samoobsługowej. Świadomi kierowcy coraz większą uwagę przykładają do czystości swoich aut. Dlatego popularnością cieszą się tanie i szybkie myjnie bezdotykowe ze szczotką.

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Mycie auta na myjni bezdotykowej jest o wiele tańsze niż korzystanie ze zautomatyzowanego wariantu szczotkowego. Natomiast nie jest to jedyny argument przemawiający za wybraniem takiego rozwiązania. Myjnie samoobsługowe są otwarte całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można z nich korzystać o każdej porze dnia i nocy. Szczególnie, wtedy kiedy najbardziej nam to odpowiada.

Mycie samochodu na myjni to możliwość znacznie dokładniejszej kontroli całego procesu czyszczenia samochodu. Tylko od właściciela zależy, w jaki sposób i jak szczegółowo chce się umyć swoje auto. Dodatkowo robi się to samodzielnie, nie musząc się obawiać oddawania pojazdu w czyjeś ręce. Od początku do końca, wszystko jest pod kontrolą.

Obawy niektórych kierowców przed myjnią samoobsługową nie są bezzasadne. W praktyce myjnia szczotkowa nie jest tak dokładna, jak mogłoby się zdawać. Wystarczą tylko drobne niedopatrzenia czujników i ma się już zarysowany lakier samochodu. W wyniku błędu komputera uszkodzona może zostać np. antena czy lusterko.

Jak myć auto na myjni?

W zależności od programów oferowanych na danej myjni samoobsługowej trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. W przypadku, gdy auto jest mocno rozgrzane, trzeba odczekać chwilę w cieniu, aby lakier się ochłodził. Dotyczy to również hamulców. Szczególnie samochodów z ceramicznym układem hamulcowym. Lanie chłodnej wody na rozgrzane tarcze może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia.

Obsługa myjni bezdotykowej może oferować uchwyty na dywaniki czy na matę bagażnika. Warto wyciągnąć je z auta tuż przed myciem i zamontować na uchwytach. Wyciąganie podczas mycia może, spowodować dostanie się wody do kabiny. Myjnia bezdotykowa szczotkowa może prowadzić do porysowania lakieru. Użytkownicy często używają szczotek do mycia kół albo brudu. Na felgi polerowne, chromowane, czy matowe należy uważać na chemię oferowaną na myjni. Najczęściej jest agresywna, zwłaszcza ta w przypadku programu do mycia felg. Takie obręcze najlepiej umyć ręcznie na myjni ręcznej bezdotykowej. Jeśli felgi są zabezpieczone powłoką ceramiczną, wystarczy dokładnie spłukać je wodą.

Jak korzystać z myjni automatycznej?

Poza myjnią ręczną bezdotykową można również zdecydować się na myjnię automatyczną. Niestety nie w każdym mieście jest ona dostępna. Jednak w przeciwieństwie do myjni ręcznej lance i ciśnienie są ustawione optymalnie dla mycia pojazdu. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia lakieru, czy wszystkich innych elementów pojazdu.

Warto przeczytać