Wszyscy miłośnicy dwukołowych pojazdów z niecierpliwością oczekują nadejścia kalendarzowej wiosny. Motocykliści już niedługo będą mogli wyciągnąć swoje motocykle z garażu i pożegnać zimę. Już 24 kwietnia 2021 roku w Licheniu odbędzie się oficjalne Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2021. Miłośnicy turystyki motocyklowej czekają na to wydarzenie od samego początku. Przed wyruszeniem na niezapomnianą przejażdżkę motocyklem warto zadbać o odpowiedni sprzęt. Przed pierwszą przejażdżką warto sprawdzić stan techniczny i zakupić kurtkę motocyklową. W dzisiejszym artykule omówimy najlepsze kurtki motocyklowe, które warto mieć w swojej szafie.

Która kurtka jest lepsza: skórzana czy tekstylna?

Nie powinieneś poruszać się po drogach w cywilnym ubraniu. Nawet w przypadku krótkich przejażdżek, zwykła bawełniana koszulka lub krótkie letnie spodenki nie są odpowiednie do jazdy na motocyklu. Jeżdżąc na tak potężnej maszynie bez profesjonalnego ubrania, narażasz siebie i innych na duże ryzyko. Taka odzież nie jest wygodna i może mieć bardzo poważne konsekwencje. Kurtka motocyklowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, zarówno początkującego jak i doświadczonego. Profesjonalne kurtki motocyklowe są zazwyczaj wykonane ze skóry lub sztucznych tkanin. Wielu fanów dwóch kółek ma problem z podjęciem decyzji, jaką kurtkę kupić. Największą popularnością wśród motocyklistów cieszą się kurtki skórzane. Przy odpowiedniej pielęgnacji kurtki skórzane z motocyklowym rodowodem zapewniają wysoką ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Nowoczesne kurtki wykonane z syntetycznych materiałów są trwałe i wyrafinowane, ale nie mogą równać się z naturalną skórą ani jej przewyższać. Kurtki syntetyczne są również lżejsze i bardziej oddychające.

Jakie funkcje powinna mieć kurtka na motocykl?

Ochrona ciała przed urazami to podstawowa funkcja kurtki motocyklowej. Nawet niewinne przewrócenie się przy prędkości 50 km/h może spowodować bolesne stłuczenia i głębokie otarcia skóry. Profesjonalne kurtki motocyklowe wykonane są z trwałego, mocnego materiału, który chroni skórę, jednocześnie ocierając się o asfalt. Pełny kombinezon motocyklowy to świetny sposób na czerpanie przyjemności z jazdy.

Jak dopasować kurtkę motocyklową?

Kurtki ze skóry naturalnej można kształtować i formować, aby dopasować je do ciała. Najlepiej jest wybrać kurtkę, która jest lekko przylegająca. Z czasem kurtka będzie się naturalnie kurczyć i stanie się wygodniejsza. Należy wybrać tekstylną kurtkę motocyklową, która jest wygodna i nie krępuje ruchów. Możesz zmniejszyć warstwy zewnętrzne i dopasować kurtkę, aby mieć pewność, że ochraniacze są dobrze dopasowane i prawidłowo ułożone podczas jazdy.

Warto przeczytać