​Zawsze zaleca się, aby przed zakupem samochodu używanego, dokładnie go sprawdzić. Wynika to z faktu, że polski rynek dystrybucji takich pojazdów jest naprawdę zepsuty, co skutkuje m.in. faktem, że sprzedający często po prostu oszukują kupujących, nie informując ich o licznych wadach danego pojazdu.

Jeżeli nie chcemy do nich dołączyć (a wiąże się to z naprawdę sporymi kosztami) – warto dokładnie sprawdzić każdy pojazd, którego kupnem jesteśmy zainteresowani. Tyczyć się to powinno zwłaszcza samochodów, które zostały do Polski sprowadzone zza granicy – w takim przypadku trudniej poznać historię danego auta, do tego fałszowanie książek serwisowych nie jest procederem niespotykanym.

Co zrobić jednak w przypadku, w którym sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić z takim sprawdzaniem samochodów? Oczywiście warto postawić na znajomych, rodzinę czy nawet pomoc naszego mechanika, jeżeli mamy do niego naprawdę duże zaufanie. Znakomitym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z usług firm, które sprawdzaniem takich pojazdów zajmują się profesjonalnie. Jednym z nich jest właśnie MobilEkspert. Ceny takich usług zaczynają się od 289 zł – nie jest to cena wysoka, biorą pod uwagę koszty, jakie możemy ponieść, gdy objawią się wady techniczne, o których nie mieliśmy pojęcia.

Zgłaszamy się do firmy, np. z linkiem do ogłoszenia sprzedaży samochodu, które nas zainteresowało. Nieważna jest lokalizacja – firma działa na terenie całej Polski, a jej ceny z lokalizacją zupełnie nie są związane – to dla nas kolejna oszczędność, jeżeli upatrzyliśmy sobie pojazd z drugiego końca kraju.

Ekspert pracujący dla MobilEkspert umawia się ze sprzedającym. Jeżeli sprzedający odmówi (czyli prawdopodobnie miał coś do ukrycia) – możemy wybrać inne ogłoszenie, które sprawdzi ekspert. Po 48 godzinach od oględzin otrzymujemy raport – znajdujemy w nim ogrom informacji, również tych w formie podsumowania, gdzie ekspert informuje nas o tym, czy sprzedający chciał coś przed nim ukryć lub czy dany pojazd w danej cenie po prostu warto kupić. Dzięki temu wiemy wszystko o pojeździe – jeżeli pojawiły się jakieś problemy, nie zawsze warto rezygnować z zakupu, lecz diagnoza eksperta sprawia, że mamy idealne pole do znacznej negocjacji ceny.

Zapraszamy na stronę MobilEkspert, gdzie nie tylko można przeczytać więcej o usłudze, zapoznać się z cennikiem, lecz również zobaczyć przykładowy raport, który dostaje się po oględzinach. Dowiedz się więcej pod adresem Mobilekspert.pl!

Warto przeczytać