​Gdy poszukujemy używanych samochodów, bardzo często natrafiamy na bardzo liczne oferty sprzedażny pojazdów, które do Polski zostały sprowadzone. Bardzo często ogłoszenia te są również naprawdę bardzo atrakcyjne i deklarowana jakość, w zestawieniu z proponowaną ceną, wydają się skrajnie atrakcyjne na tle innych ofert, na które trafiamy. Czy jednak powinniśmy uważać na te właśnie oferty?

Nie chcemy generalizować, jednak w naprawdę w zbyt wielu przypadkach w takich sytuacjach możemy trafić na samochody, które są wadliwe, mają swoje problemy, o których sprzedający nie będzie chciał nas poinformować. Samochody prezentują się świetnie, jednak warto zastanowić się – skąd tak niska cena, skoro pojazdy w np. w Niemczech nie są wcale tak tanie, a ich sprowadzenie dodatkowo kosztuje?

Niestety, często niska cena wynika z tego, że samochodu został zakupiony tanio, ponieważ posiadał problemy techniczne lub miał ogromny przebieg, przy czym te pierwsze mogły zostać ukryte za pomocą najtańszych środków, ten drugi natomiast mógł zostać cofnięty – i to naprawdę znacznie, możemy mówić tutaj nawet o setkach tysięcy kilometrów!

Warto w tym wypadku poczytać internetowe fora – znajdziemy tam wiele historii, w których kupujący okazali się poszkodowani, samochody natomiast były znakomite, jednak tylko „na papierze”.

Nie znaczy to jednak, że mamy unikać dobrych ofert czy samochodów sprowadzanych – warto jednak upewnić się, że stan technicznie jest taki, jak w deklaracjach sprzedającego. Idealnie mogą sprawdzić się w tym przypadku właśnie usługi sprawdzania samochodów – ofertę taką posiada m.in. firma Motocontroler. W cenie 300-400 złotych możemy dokładnie sprawdzić dowolny pojazd na terenie Polski. Dzięki temu będziemy pewni tego, co kupujemy – po oględzinach w ciągu 48 godzin trafi do nas raport (przykład takiego raportu znajduje się na stronie internetowej firmy Motocontroler). Dzięki temu nie damy się oszukać, a żadne usterki nie zaskoczą nas miesiąc czy dwa po zakupie. Jeżeli decydujemy się na zakup pojazdu za kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto w budżecie znaleźć również miejsce na kontrolę specjalisty – dzięki temu oszczędzimy na naprawach lub uda nam się wynegocjować znacznie lepszą cenę danego pojazdu.

Warto przeczytać