​Coraz więcej osób mających w planie zakupić używany samochód darzy coraz mniejszym zaufaniem osoby, które je sprzedają – zwłaszcza jeżeli zajmują się tym zawodowo. W końcu nie bez przyczyny coraz większa liczba sprzedawców chce w oczach swoich klientów uchodzić nie za profesjonalistów, lecz osoby prywatne, które sprzedający używany przez siebie wcześniej samochód.

Wspomniany wcześniej braku zaufania wynika z faktu, że coraz więcej osób, które sprowadzają samochody (a później je sprzedają) ukrywają przed kupującymi faktyczny stan techniczny danego pojazdu. Wynika to z oszczędności – uszkodzone samochody można kupić taniej, brak ich naprawy sprawia, że można wystawić je na sprzedaż w cenach tak okazyjnych, że na pewno ktoś się nimi zainteresuje a pewnie w dość szybkiej perspektywie – pewnie również zakupi. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby samochód używany przed zakupem dokładnie sprawdzić.

Nie jest to jednak zadanie proste – w końcu trzeba znać się naprawdę dobrze na motoryzacji i mechanice, trzeba również mieć dostęp np. do kanału, aby dobrze zaznajomić się ze stanem podwozia. Co zrobić w przypadku, gdy sami nie czujemy się na siłach, by sprawdzić stan techniczny danego pojazdu?

Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na ofertę firmy Mobilekspert. Sprawdzają oni stan techniczny wybranego przez klienta pojazdu, a później w ciągu maksymalnie 48 godzi od dokładnych oględzin oraz wykonanej jazdy próbnej, przesyłają klientowi dokładny raport drogą internetową.

Same usługi firmy nie są drogie, bowiem ceny zaczynają się od mniej, niż 300 zł – to naprawdę okazja, zwłaszcza gdy będziemy mieli na uwadze fakt, ile może kosztować nas nawet naprawa prostej i niewymagającej usterki, która pojawi się kilka tygodni po zakupie przez nas naszego wymarzonego pojazdu – niemal na pewno, uwzględniając koszty robocizny fachowca, przekroczy ona tę kwotę, może nawet kilkukrotnie. A ukrytych wad technicznych może być więcej niż jedna!

Mobilekspert sprawdzi dowolny samochód na terenie całego kraju – jeżeli więc okaże się, że zainteresował nas pojazd z drugiego końca Polski, tym bardziej powinna zainteresować nas oferta firmy. Są w niej zatrudnieni m.in. byli rzeczoznawcy, więc doskonale znają się oni zarówno na mechanice, jak i na sposobach, by sprawdzić, czy faktycznie sprzedający przekazuje im prawdziwe informacje. Zapraszamy na stronę mobilekspert.pl – można tam nie tylko zobaczyć przykładowy raport czy zapoznać się z pełnym cennikiem, ale również poznać pinie klientów, do czego gorąco zachęcamy!

Warto przeczytać