Niestety, obecnie nie powinna być to dla nas opcja, a raczej rozwiązanie absolutnie koniecznie – coraz częściej zdarza się, że sprzedający po prostu oszukują osoby, które chcą kupić od nich dany pojazd – najczęściej po prostu nie mówiąc o problemach technicznych, które on posiada. Z tego powodu dokładne sprawdzenie samochodu przed jego zakupem powinno być obowiązkowe. Oczywiście takie oględziny możemy przeprowadzić sami lub z osobą nam zaufaną – kimś bliskim lub np. zaufanym mechanikiem. Pamiętajmy jednak, że potrzebujemy nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale również niezbędnego sprzętu, do którego możemy zaliczyć np. miernik grubości lakieru. Pamiętajmy również o tym, że koniecznością powinno być udanie się z samochodem na kanał, by sprawdzić podwozie danego pojazdu.

Co jednak zrobić, gdy sami nie jesteśmy w stanie wykonać dokładnych oględzin, a nie jesteśmy pewni, że sprzedawca nic przed nami nie ukrywa?

Najlepiej zdecydować się na firmę, która zrobi to za nas. Jedną z nich jest Motocontroler – ceny ich usług zaczynają się od mniej, niż 300 zł, nie są więc wygórowane. Wybieramy interesujące nas ogłoszenie, zgłaszamy się do firmy, a następnie wybieramy pakiet usług, który nas interesuje. Następnie ekspert zatrudniony przez firmę (a należą do nich np. byli rzeczoznawcy, przed którymi naprawdę trudno coś ukryć) umawia się z danym sprzedającym. Często już na tym etapie sprzedający jednak nie decyduje się na spotkanie lub je przekłada – to oznaka, że samochód miał naprawdę wiele problemów. W takiej jednak sytuacji możemy wybrać kolejny pojazd do sprawdzenia!

Gdy dochodzi do spotkania, ekspert wykonuje dokładne oględziny oraz przeprowadza jazdę testową. Po wszystkim otrzymujemy drogą internetową bardzo dokładny raport, gdzie nie tylko mamy wiele zdjęć oraz informacji o pojeździe, ale również sugestie, czy w takim stanie samochód jest wart zakupu.

Usługi oferowane przez Motocontroler są coraz bardziej popularne – wynika to m.in. z profesjonalizmu i niskich kosztów. Warto pamiętać również o tym, że ze statystyk firmy wynika, że aż około 80% sprzedających chce coś ukryć przed kupującymi! To zatrważający wynik, dlatego każdy powinien być bardzo uważny podczas zakupu. Jeżeli nie jesteś pewny, czy dany pojazd kupić warto i czy faktycznie jest w dobrym stanie – nie zastanawiaj się i zdecyduj się na jeden z pakietów oferowanych przez firmę Motocontroler!

Warto przeczytać