​Często to właśnie samochody, które do Polski zostały sprowadzone, najczęściej przyciągają naszą uwagę. Wynika to z faktu, że są one zazwyczaj bardzo atrakcyjne cenowo, do tego ich stan techniczny jest naprawdę ponadprzeciętny, nie inaczej z wyglądem zewnętrznym, który również kusi. Musimy jednak pamiętać o tym, że to właśnie na używane samochody sprowadzane musimy uważać najbardziej.

Z czego to wynika? Niestety, w przypadku samochodów sprowadzanych osoby, które zajmują się ich przywiezieniem do Polski, mają dużo okazji do tego, by zadbać o „atrakcyjność” danego pojazdu – mamy w tym momencie na myśli odpowiednie cofniecie licznika czy przygotowanie nowej, sfałszowanej książki serwisowej. Nie chcemy w tym momencie sugerować, że tyczy się to każdego pojazdu, a każdy sprzedający jest oszustem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że samochody np. za naszą zachodnią granicą, w Niemczech, nie są wcale tańsze od tych w Polsce. Skąd więc tak niskie ceny, na które zdarza nam się trafiać?

W tym wypadku trzeba mieć również na uwadze fakt, że samo sprowadzenie pojazdu do Polski generuje koszty, które wliczają się do ceny ostatecznej pojazdu, do tego osoba, która samochody sprowadza, również musi na tym zarobić. Widać więc, że faktyczna cena danego pojazdu musiała być bardzo niska, skoro nawet przy takich dodatkowych kosztach jest ona cały czas tak bardzo atrakcyjna w Polsce.

Niestety, często wynika to z faktu, ze samochód był uszkodzony lub miał przejechane naprawdę wiele kilometrów. W tym biznesie często zdarza się, że wady samochodu są skrzętnie ukrywane przed nowymi właścicielami. Można je w dość tani sposób zamaskować, jednak prędzej czy później wyjdą one na jaw, jednak najczęściej będzie to już problem nowego właściciela. W końcu każdy z nas zna osoby, którym dość szybko po zakupie nowego samochodu wszystko zaczyna się w nich psuć, prawda?

Jeżeli chcemy być pewni, że dany pojazd jest sprawny lub po prostu chcemy znać faktyczny jego stan, warto zlecić sprawdzenie samochodu osobie, która się na tym naprawdę dobrze zna. Taką usługę oferuje swoim klientom firma Motocontroler, do tego w cenie od 289 zł, czyli naprawdę niewielkiej.

Dzięki niej poznamy stan pojazdu, co przełoży się na jedną z 3 sytuacji: albo będziemy pewni, że samochód warto jest zakupu, albo unikniemy zakupu grata na kółkach, albo wskazane wady sprawią, że będziemy mogli negocjować cenę pojazdu. W każdym z tych przypadków to my – kupujący – jesteśmy zwycięzcami, dlatego tym bardziej warto poznać ofertę Motocontroler – dostępna jest ona na ich stronie internetowej.

Warto przeczytać