​Kiedy decydujemy się na zakup używanego samochodu, warto mieć co do niego naprawdę przemyślane wymagania. Marka, model, rocznik wyposażenie, przebyte wypadki czy inne czynniki, które wpływają na cenę pojazdu – warto wiedzieć, czego oczekujemy, co spełni nasze wymagania i czego szukamy. To znacznie ułatwia zakup, jednak problemem jest fakt, że w całym kraju może być jedynie kilka pojazdów, które spełniają nasze wymagania.

W tym jednak w również w innych przypadkach – gdy trafiamy na prawdziwe perełki – problemem, z którym mierzy się wiele osób, są oględziny i sprawdzenie samochodu w innym mieście lub cześci Polski – w praktyce oznacza to czasami setki kilometrów pokonane w obie strony. To czas, koszty paliwa, koszty jedzenia i picia po drodze, nierzadko po to, by przekonać się, że deklaracje sprzedającego w ogłoszeniu bardzo rozmijały się z rzeczywistością. Co zrobić w takim przypadku i czy możemy zlecić sprawdzenie danego pojazdu komuś innemu?

Oczywiście najtańszą opcją jest poproszenie o oględziny kogoś znajomego lub kogoś z rodziny – o ile mieszka w tych okolicach i zna się na motoryzacji odpowiednio mocno. Jeżeli jednak nie mamy takiej opcji, warto skorzystać z ofert firm, takich jak MotoControler czy Mobilekspert. Działają one na terenie całej Polski i sprawdzają samochody używane dla swoich klientów. Ceny są niezależne od lokalizacji i do tego naprawdę niskie, bowiem zaczynają się już od mniej, niż 300 zł. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie zna się na samochodach odpowiednio mocno, ale również dla tych osób, którym nie chce (lub nie opłaca się) jechać przez całą Polskę, by dokonać oględzin pojazdu.

W ciągu maksymalnie 48 godzin w nasze ręce trafia dokładny raport, który prezentuje faktyczny stan techniczny pojazdu. Dodatkowo są tam informacje, czy zdaniem ekspert z danej firmy warto kupić ten pojazd w tej cenie, czy też nie.

Dopiero gdy wiemy, jak prezentuje się dany pojazd, decydujemy się na kupno lub nie, i dopiero wtedy przemierzamy całą Polskę – wiemy wtedy jednak, że pojazd warto jest naszej uwagi, czego nie wiemy bez wspominanych oględzin.

Coraz więcej osób decyduje się na podobne usługi – w końcu perspektywy wolnej soboty dla wielu osób jest cenniejsza, niż około 300 zł zapłacone za oględziny, nie wspominać o kosztach paliwa czy jedzenia przy trasie. Jeżeli i Wy macie podobny problem, również zlećcie sprawdzanie samochodów ekspertom!

Warto przeczytać