​Aplikacja ta dedykowana jest posiadaczom samochód, którzy posiadają pojazdy właśnie z systemem Android Auto. Dzięki temu kierowca może wyświetlać na ekranie w swoim samochodzie takie aplikacje jak Mapy Google, Spotify czy Waze. Wyświetlanie powiadomień czy odbieranie połączeń głosowych w tym przypadku również będzie możliwe!

Wymagania, które stawia przed nami aplikacja, są naprawdę małe, a poradzi sobie z nią niemal każdy smartfon, wystarczy, że posiada Androida w wersji 5.0 lub nowszej. Samo podłączenie do systemu infotainment jest niezwykle proste i intuicyjne. Z aplikacji można jednak korzystać również na samym smartfonie, który podłączony jest do samochodu, również za pomocą głosu, co dostępne jest oczywiście również wtedy, gdy treści mają wyświetlać się na ekranie samochodowego ekranu.

Co istotne, gdy informacje zaczynają wyświetlać się na ekranie naszego samochodu, okazuje się, że nie jest nam potrzebny topowy smartfon, nie musi być on również pokaźnych rozmiarów – tę funkcję przejmuje ekran naszego samochodu. Sam smartfon będzie w takim wypadku służył nam głównie jako odbiornik GPS.

Android Auto w Android 10

Od najnowszej, 10 wersji Androida, każdy użytkownik, który chce korzystać z tej aplikacji, nie musi jej dodatkowo instalować. Została ona wpleciona w cały system. Tyczy się to jednak tylko sytuacji, w której to ekran naszego samochodu ma służyć do jej obsługi. Jeżeli jest inaczej, a my chcemy obsługiwać aplikację na ekranie smartfona, musimy ją dodatkowo zainstalować.

Co daje nam Android Auto?

To aplikacja, która jest niezwykle pomocna, gdy za kółkiem spędzamy naprawdę dużo czasu. Obsługa głosowa sprawia, że bardziej możemy skupić się na kierowaniu naszym pojazdem, duży ekran samochodu lepiej sprawdza się np. w przypadku odpalonej nawigacji. Dodatkowo, w ramach Android Auto możemy liczyć na:

1. Dostęp do Asystenta Google

2. Odtwarzanie muzyki z różnych aplikacji, w tym Spotify czy Google Muzyka

3. Obsługę połączeń telefonicznych

Jeżeli Twój samochód posiada opcję Android Auto, zachęcamy do jej wykorzystywanie, we współpracy z aplikacją o tej samej nazwie. Dostępna jest ona w sklepie Google Play.

Warto przeczytać